26 grudnia 2023 / NEWS


Armin van Buuren powraca do Kołobrzegu!

Poznaliśmy drugie ogłoszenie jubileuszowego line-upu Sunrise Festival 2024. Do Borisa Brejchy, który został ogłoszony, dołączyli W&W, Harris & Ford, Fast Boy, Fedde Le Grand i Armin van Buuren. Bilety na festiwal są już w sprzedaży.

Po 4 latach przerwy na Sunrise Festival powraca Armin van Buuren – holenderski DJ i producent muzyczny, bezapelacyjnie legenda muzyki elektronicznej. Był wielokrotnie uznawany za najlepszego DJ-a świata w różnych plebiscytach, w tym w corocznym DJ Mag Top 100. Zdobył ogromną popularność na całym świecie zarówno jako DJ, ale także jako kompozytor.

Do niedzielnego line-upu sceny Red Stage dołączył także Fedde Le Grand, jeden z pionierów elektroniki, uważany przez niezliczonych fanów i artystów za jedną z najbardziej charakterystycznych postaci muzyki house Zdobył niezliczone nagrody i zremiksował największych artystów – od Coldplay, Madonny, will.i.am, Robbiego Williamsa, Everything But The Girl i Fatboy Slim, po Shakirę, Rihannę, Mariah Carey czy Faithless. Przez ponad dekadę był w pierwszej połowie uznanego rankingu DJ Mag Top 100.

Usłyszymy także duet W&W, których przygoda rozpoczęła się w 2007 roku. Od tego czasu zagrali na największych festiwalach muzycznych. W ich utworach możemy usłyszeć mieszankę bigroom house, electro house, progressive trance, progressive house, tech trance, hardstyle i Dutch house. Co więcej, od wielu lat plasują się w top 20 najpopularniejszych DJ-ów na świecie.

W ogłoszeniu pojawili się także Harris & Ford – duet, którego utwory i remiksy jak „Irrenhaus”, „Freitag Samstag”, „God Save the Rave” czy „Survivors” królują na festiwalach i w klubach. Na koncie mają miliony streamów, złote i platynowe płyty, a także dziesiątki hitów na listach przebojów. Całość zamknęli bracia Fast Boy, którzy są m.in. współautorami utworu „Bad Memories”, który stał się hitem na całym świecie, a także w Polsce. Duet zajmuje się zarówno produkcją, komponowaniem jak i wykonywaniem utworów. Są wokalistami i multiinstrumentalistami. Dotychczas pracowali z wielkimi gwiazdami takimi jak DJ Tiesto, Meduza, Ofenbach, Alok czy Huge. Wszyscy artyści wystąpią na Sunrise w niedziele – 21 lipca.

Wkrótce możemy spodziewać się kolejnych nazwisk z jubileuszowego lineup’u. Tymczasem przypominamy, że w sprzedaży nadal jest pula biletów Early Bird Ticket. Więcej informacji na temat samego festiwalu znajdziecie na stronie internetowej: https://sunrisefestival.pl/.

Do tej pory na Sunrise Festival 2024 został ogłoszony Boris Brejcha, który słynie z niezapomnianego, koncepcyjnego show, które gości na największych scenach świata. Będzie to także pierwszy muzyczny festiwal w Polsce na którym pojawi się Boris, co więcej będzie to jedyny występ niemieckiego dj-a w 2024 roku w naszym kraju.

Sunrise Festival to jeden z największych festiwali w Europie Środkowo-Wschodniej. Jego historia sięga 2003 roku, gdy po raz pierwszy w kołobrzeskim amfiteatrze rozbrzmiały dźwięki muzyki house i trance. Od początku istnienia projektu festiwalowicze mogli usłyszeć największe gwiazdy muzyki klubowej. Z roku na rok organizatorzy stawiają sobie poprzeczkę coraz wyżej, by zaspokoić coraz to bardziej wymagające oczekiwania uczestników. Kolejne sceny, niespotykana nigdzie indziej scenografia, zapierające dech w piersiach nagłośnienie, spektakularne pokazy pirotechniczne i artyści z całego świata to znak rozpoznawczy Sunrise.

26 grudnia 2023