9 lipca 2022 / NEWS


CO WARTO WIEDZIEĆ WYBIERAJĄC SIĘ NA SUNRISE FESTIVAL? MAMY KOMPENDIUM WIEDZY

Do Sunrise Festival coraz bliżej! Piszecie do nas wiele wiadomości, dlatego przygotowaliśmy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Poświęćcie kilka minut na lekturę, a Wasze życie i imprezowanie w Podczelu stanie się o wiele łatwiejsze.

Do kiedy trwa sprzedaż biletów przez Internet?

Sprzedaż biletów przez Internet trwa do 21 lipca. Od 21 lipca od godziny 12:00 wejściówki będzie można kupić wyłącznie w kasach w Podczelu, które są zlokalizowane przed główną bramą.

Do kiedy trzeba aktywować bilet? Od kiedy będzie je można aktywować w kasach w Podczelu?

Bilety można aktywować do 25 lipca. Zrobicie to na stronie https://opaska.sunrisefestival.pl lub w specjalnych punktach, które będą dostępne przed bramą główną festiwalu. Bilety kupione w kasach także trzeba aktywować.

W jaki sposób można doładować opaskę?

Opaski można doładować na dwa sposoby: poprzez zalogowanie się na https://opaska.sunrisefestival.pl lub na terenie festiwalu w specjalnych punktach, tak zwanych kantorach. Przyjmujemy płatności gotówką oraz kartą płatniczą. 

Czy opaską z jednego dnia będzie można płacić w kolejny, jeżeli zostaną na niej pieniądze?

Opaski są aktywne tylko i wyłącznie w dzień, do którego są przypisane, dlatego nie będzie możliwości płacenia w dzień inny. Dopuszczamy jednak transfer pieniędzy z jednej opaski na drugą. Będzie można to zrobić w kantorach. W takiej sytuacji trzeba mieć przy sobie obie opaski.

Czy będzie transport publiczny na festiwal?

Tak, do Podczela jeździ autobus miejski linii numer 5. Razem z miastem Kołobrzeg organizujemy dodatkowe autobusy, które będą woziły uczestników festiwalu za symboliczną opłatą. Więcej informacji niedługo.

Czy będzie transport prywatny na festiwal?

Tak, razem z naszymi partnerami oferujemy wynajęcie prywatnych busów, które przewiozą Was z Kołobrzegu i okolic. Szczegóły znajdziecie na stronie https://bus.sunrisefestival.pl.

Czy będzie parking, w jakiej cenie i gdzie kupić bilet?

Na terenie festiwalu będzie dostępny parking. Bilet będzie można kupić przy wjeździe w cenie od 20 złotych/dobę wzwyż, w zależności od strefy. Posiadacze zakupionych wcześniej voucherów muszą posiadać je wydrukowane ze sobą podczas wjazdu. Pojazdy nieupoważnione do parkowania pozostawione na parkingu będą odholowane na koszt użytkownika.

Czy na terenie festiwalu będzie ogólnodostępny depozyt dla wszystkich? Ile będzie kosztowało pozostawanie w nim rzeczy?

Na terenie festiwalu będzie dostępny depozyt. Jego pojemność będzie ograniczona, dlatego korzystanie z niego będzie odbywało się w myśl zasady kto pierwszy ten lepszy. Koszt to 30 złotych.

W jaki sposób można zmienić dane na zarejestrowanym bilecie? Czy to coś kosztuje?

Dopuszczamy taką możliwość. Żeby zmienić dane na aktywowanym bilecie trzeba zalogować się na swoje konto na stronie https://opaska.sunrisefestival.pl/ i zaznaczyć zgodę na zmianę danych. Następnie w Centrum Informacji zlokalizowanym w Podczelu trzeba wnieść opłatę (100 złotych). Po dokonaniu płatności będzie można zmienić dane w punkcie samoobsługowym.

Czy mogę wejść na teren festiwalu nie mając 18 lat?

Wstęp na festiwal mają tylko osoby pełnoletnie, które w danym dniu imprezy mają skończone 18 lat.

Co zrobić, jeżeli przesyłka z biletami do mnie nie dotarła?

Jeżeli z jakiś względów paczka z biletami do nas powróciła, zapraszamy po odbiór biletów do kas w Podczelu. Nie wysyłamy biletów ponownie.

Czy trzeba być zaszczepionym na COVID-19, by wziąć udział w festiwalu?

Nie wymagamy żadnych szczepień ani certyfikatów.

Kiedy można meldować się na polu namiotowym? Do kiedy można tam przebywać?

Pole namiotowe otwieramy w czwartek 21 lipca o godzinie 12:00. Zamykamy je we wtorek 26 lipca o godzinie 12:00. Na polu namiotowym można meldować się do piątku 22 lipca do godziny 22:00.

Jaki namiot mogę ze sobą zabrać?

Standardowe miejsce na polu namiotowym to kwadrat o bokach 3×3 metry.

Co mogę wnieść na pole namiotowe?

Na pole namiotowe można wnieść suchą żywność, jak np. suchary, paluszki, chipsy, batony, 4 półlitrowe piwa w puszce aluminiowej, 6 butelek napoju bezalkoholowego o pojemności 2 litrów w opakowaniu aluminiowym lub plastikowym.

Czy będzie co jeść i pić na polu namiotowym?

Tak, na naszym polu znajdziecie strefę gastronomiczną i barową ze smacznym i różnorodnym jedzeniem oraz szerokim wyborem napojów alkoholowych i bezalkoholowych.

Czy mogę wychodzić z pola namiotowego w ciągu dnia?

Oczywiście, że tak. Pole namiotowe to nie więzienie 🙂

Czy mogę opuszczać teren imprezy masowej/koncertów?

Bilet na festiwal uprawnia do jednego wejścia na teren koncertów/imprezy masowej. Jeżeli wyjdziesz poza ten teren (np. Na parking lub pole namiotowe), nie będziesz mógł wrócić kasując ten sam bilet.

Czy mogę przyjechać na festiwal kamperem?

Tak. W tym roku organizujemy zlot karawaningowy razem z ekipą Camper Majstry. Pole z dostępem do wody, prysznica i toalet będzie zlokalizowane nieopodal festiwalu. Otwieramy je w czwartek 21 lipca o 10:00, zamykamy we wtorek 26 lipca o 12:00. Bilet można kupić na miejscu przy wjeździe. Cena to 200 złotych za 2 osoby dorosłe + dziecko do 5 roku życia. Każda kolejna osoba to dodatkowy koszt w wysokości 50 złotych.

W jakich godzinach zagrają poszczególni artyści?

Time-table jest już dostępne na naszej stronie.

Kto może wejść na Before Sunrise Festival w czwartek 21 lipca?

Na Before Sunrise Festival mogą wejść wszyscy mieszkańcy pola namiotowego, którzy posiadają aktywne bilety z pakietem SunCity. Wstęp mają też wszystkie osoby, które kupiły bilety na Sunrise Festival 2020 przed 26.07.2020 i nie zwróciły ich. Tym samym okazały nam wsparcie w trudnym czasie. Wystarczy, że weźmiecie ze sobą opaskę zakupioną w poprzednich latach.

Czy będzie After Party?

W tym roku nie organizujemy After Party.

Co potrzebuję, by wejść na festiwal?

By wejść do naszego świata trzeba mieć ze sobą aktywowaną opaskę oraz dokument tożsamości: dowód osobisty, prawo jazdy lub paszport. Akceptujemy też elektroniczną wersję dokumentów w aplikacji mObywatel.

Czy mogę mieć ze sobą leki?

Jeżeli musisz przyjmować leki to oczywiście. Prosimy jednak o zaświadczenie od lekarza. Lekarstwa będą weryfikowane przez nasz personel medyczny.

Co warto mieć ze sobą?

Pamiętajcie o wygodnych ubraniach, czymś przeciwdeszczowym, plecaku bądź nerce, w którym pomieścicie najpotrzebniejsze rzeczy, gotówce, chusteczkach nawilżanych. Może przydać się też powerbank, schnący żel do mycia rąk, festiwalowe flagi i gadżety.

Z niecierpliwością odliczamy ostatnie dni do otwarcia naszych bram. To będzie piękny czas pełen radości, zabawy i niezwykłych emocji. Osiemnaste urodziny Sunrise Festival odbędą się w dniach 21-24 lipca 2022 roku na lotnisku w Podczelu. To będzie największa i najbardziej bogata edycja festiwalu, jaką kiedykolwiek udało się wyprodukować – zapewnia organizator MDT Production. Na miejscu zobaczycie 5 gigantycznych scen, na których zagra blisko 100 artystów.

Już wiadomo, że w Podczelu wystąpią między innymi: Carl Cox, David Guetta, Paul Kalkbrenner, ATB, Oliver Heldens, Aly & Fila, Brennan Heart z własną sceną I AM HARDSTYLE, Faithless, Eric Prydz, Borgore, Nicky Romero, Kolsh, Gareth Emery, Fatboy Slim, Malaa, Marshmello, Alesso, Paul van Dyk, Yellow Claw i Tchami.

9 lipca 2022