12 lutego 2018 / NEWS


Don Diablo wydał autorski album: FUTURE

Don Diablo to niekwestionowany król future house’u, wielka ikona tanecznej elektroniki z Holandii, twórca niesamowitego klubowego brzmienia, które elektryzowało, elektryzuje i będzie elektryzować jeszcze długo miliony fanów z całego świata. Jesteśmy tego pewni. Dlaczego? Ponieważ muzyk właśnie wypuścił autorski album. Fantastyczny album!

Na tę informację czekali wszyscy fani Dona Diablo. Producent zapowiedział autorski album który nazwał „Future“. Pierwszym singlem promującym krążek był utwór „People Say“. To zupełnie inny rytm od tego do którego przyzwyczaił nas Don Diablo. Utwór jest stworzony w charakterystyce popularnego future bass’u. Połamany bit, energetyczna melodia i potężne basy. Idealna propozycja na nadchodzący sezon festiwalowy.

Don Diablo postanowił również podzielić się z fanami swoimi przemyśleniami dotyczącymi albumu. W krótkim filmie opublikowanym w mediach społecznościowych, Holender opowiada o swoich inspiracjach prowadzących do stworzenia utworu z Paije, pokazuje kulisy stworzenia jego i wyjaśnia, że główny dzwięk melodii to pamiętny synth z utworu Momentum.

https://www.instagram.com/p/BeRBXLShrlE/?taken-by=dondiablo

Don Diablo pracę nad utworem zaczął w typowej dla niego prędkości 126 uderzeń na minutę, ale ostatecznie utwór został napisany w tempie 150 BPM. Don w swoim filmie wyjaśnia również dlaczego utwór jest dla niego niezwykle motywacyjny – to piosenka wskazująca kierunek jaki muzyk obrał lata temu. To jego manifest.

Autorski album holenderskiego DJ-a i producenta został wydany w piątek 11 lutego 2018.Na albumowej playliście oprócz singla promującego album, znajdziemy fantastyczne utwory w charakterystycznym dla Dona Diablo brzmieniu. Do pracy nad albumem, Artysta zaprosił również świetnych wokalistów takich jak BullySongs, James Thomas Junior czy Miles Graham. Najlepszą okazją do przekonania się o jego mocy na żywo będzie Sunrise Festival 2018 w Kołobrzegu.

 

12 lutego 2018