16 lipca 2018 / NEWS


Francja elegancja w Kołobrzegu!

W czasach, gdy w Polsce bawiliśmy się przy disco, a polscy DJ-e dopiero zaczynali wspinaczkę na muzyczne szczyty, we Francji kultura klubowa była rozwinięta jak niemieckie autostrady. Wystarczy wspomnieć o francuskim house?ie, który nadał ton światowej elektronicznej muzyce tanecznej. Francuzi stworzyli własny muzyczny język, którym do tej pory władają z niezwykłym mistrzostwem. Daft Punk, Cassius, czy teraz Dj Snake, Malaa i Martin Solveig. To wielkie nazwiska, wielcy promotorzy francuskiego clubbingu. Część z nich usłyszymy w lipcu w Kołobrzegu na Sunrise Festival. 

French house to nurt muzyczny, który rozwinął się we wczesnych latach 90. To fuzja disco i funku w mocno elektronicznym wydaniu. Do jego powstania przyczyniły się nazwiska artystów, uważanych za prekursorów tego brzmienia. Brzmienia, które powaliło cały świat. To właśnie z Francji pochodzą muzycy tacy jak Daft Punk, Cassius, Etienne de Crecy czy Justice. To właśnie we Francji stworzono przeboje muzyczne, które słychać do dzisiaj na klubowych dancefloorach całego świata. ?Music Sounds Better With You? od Stardust, czy ?Around the World? od Daft Punk i ?Sound of Violence? od Cassius – każdy fan muzyki elektronicznej z pewnością je zna.

Sunrise Festival zawsze serwował najświeższe dania z muzycznego świata i oczywiście reprezentantów Francji nigdy nie mogło u nas zabraknąć. Początki imprezy to muzyka Trance i House. House w najlepszym wydaniu. Również francuskim. Muzyka od Daft Punk, Boba Sinclara, Martina Solveiga czy Davida Guetty stanowiła niejednokrotnie punkt kulminacyjny imprezy.

Tego lata Kołobrzeg znowu będzie grał po francusku. Na scenie na parkingu, po raz pierwszy wystąpi DJ Snake. Rozchwytywany przez społeczność festiwalową na całym świecie artysta, którego domeną jest trap i bass house. Po przeciwnej stronie, w magicznym Amfiteatrze usłyszymy Martina Solveiga, niezwykle szanowanego i lubianego w kraju nad Wisłą. To nie koniec. Z Francji nadciąga do nas przedstawiciel future i bass house. W piątek usłyszymy set od tajemniczej postaci o pseudonimie Malaa, natomiast już w niedzielę, na zupełnie nowej scenie Dark swój performance zaprezentuje Sebastian Devaud, znany jako Agoria.

Bilety na Festiwal kupisz na: www.SunriseFestival.pl

16 lipca 2018