O festiwalu

This post is also available in: enEnglish

Sunrise Festival to jeden z największych festiwali w Europie Środkowo-Wschodniej. Ta piękna historia rozpoczęła się w 2003 roku, gdy po raz pierwszy w kołobrzeskim amfiteatrze rozbrzmiały dźwięki muzyki house i trance. Od początku istnienia festiwalu mogliście usłyszeć największe gwiazdy muzyki klubowej. Z roku na rok stawialiśmy sobie poprzeczkę coraz wyżej, by zaspokoić coraz to bardziej wymagające oczekiwania uczestników. Kolejne sceny, niespotykana nigdzie indziej scenografia, zapierające dech w piersiach nagłośnienie, spektakularne pokazy pirotechniczne i artyści z całego świata.

Kołobrzeski amfiteatr okazał się jednak zbyt mały. Chcemy rozwijać się jeszcze bardziej, dlatego w 2018 roku podjęliśmy decyzję o przeprowadzce. Od 2019 roku Sunrise Festival odbywa się w Podczelu – na terenie byłego lotniska. Dzięki temu zyskaliśmy nieograniczone możliwości. Teren imprezy powiększył się kilkukrotnie, co pozwoliło wybudować nam aż 5 potężnych scen, na których zagrało blisko 100 artystów z Polski i zagranicy reprezentujących niemal wszystkie gatunki muzyki elektronicznej.

Po raz pierwszy stworzyliśmy miasteczko SunCity. To przede wszystkim strefa mieszkalna dla uczestników festiwalu. W naszej ofercie są 3 rodzaje noclegów: basic (z własnym namiotem), standard (przygotowany do zamieszkania standardowy namiot) oraz premium (wieloosobowy, umeblowany i wyposażony namiot w stylu tipi). W miasteczku SunCity znajdziecie też komfortowe sanitariaty, wiele stref gastronomicznych, relaksu, odpoczynku i zabawy. Tylko mieszkańcy miasteczka mogą wziąć udział w oficjalnym pre-party Sunrise Festival, które odbywa się dzień przed startem całego eventu.

By jeszcze bardziej uprościć Wam życie wprowadzamy płatności bezgotówkowe. Podczas imprezy za jedzenie, napoje czy gadżety będziecie mogli zapłacić za pomocą osobistej bransoletki. Zegarek z chipem RFID będzie też pełnił rolę biletu. Dzięki niemu szybko i sprawnie przekroczycie bramy festiwalu. Bransoletki będzie można doładować w specjalnych kantorach, które znajdziecie w wielu miejscach na terenie imprezy.

Sunrise Festival to nie tylko wspaniałe doznania wizualne i muzyczne. Podczas eventu można skorzystać z wielu usług naszych partnerów. Fryzjerzy, wizażyści, barberzy, styliści, strefy multimedialne i wiele innych atrakcji. To wszystko sprawia, że oprócz wybornej uczty muzycznej uczestnicy festiwalu mogą poczuć się jak na największych wydarzeniach na świecie.

W 2022 roku zaskoczymy po raz kolejny! Już wiadomo, że w tym roku będziecie bawić się aż na 5 scenach: Black, Blue, Red, Silveri White, na których zagrają przedstawiciele niemal każdego gatunku muzyki elektronicznej. Oczywiście nie zabraknie największych gwiazd, spektakularnej scenografii, oszałamiającej pirotechniki i oprawy wizualnej. Specjalnie dla entuzjastów plażowania stworzymy Cafe Sunrise, czyli strefę chill-out’u zlokalizowaną na pobliskiej plaży. Nie zabraknie tam dobrej muzyki house i deep, beach-barów i stref relaksu. Cafe Sunrise ma być miejscem spotkań, plażowania i odpoczynku. Chcemy, by ta strefa była otwarta przez cały sezon wakacyjny.

Kolejny raz podnosimy poprzeczkę. To będzie wyjątkowa, bo osiemnasta edycja pełna nowości na najwyższym poziomie. To wyjątkowa okazja do świętowania, dlatego jeszcze bardziej powiększymy teren imprezy. Dzięki temu ugościmy 150 000 osób! Nie możecie tego przegapić! Sunrise Festival 2022 rozpocznie się 21 lipca.


Bilety w sprzedaży na stronie www.sunrisefestival.pl

Do zobaczenia w Kołobrzegu!