26 kwietnia 2018 / NEWS


Kolejne nazwiska na scenie Dark! Fritz Kalkbrenner, Ilario Alicante, Alan Fitzpatrick i Booka Shade!

Sunrise Festival 2018 odbędzie się po raz ostatni w kołobrzeskim Amfiteatrze w dniach 27-29 lipca. Na szesnastej edycji imprezy fani będą mogli bawić się na trzech scenach muzycznych. Na trzeciej scenie królować będą dźwięki Techno. W pierwszym dniu usłyszymy wielkie nazwiska tego gatunku. Fritz Kalkbrenner, Alan Fitzpatrick, Ilario Alicante i live performance od Booka Shade.

Fritz Kalkbrenner to wybitny muzyk pochodzący ze wschodniego Berlina. Wychowany w cieniu muru berlińskiego, od najmłodszych lat marzył, by odetchnąć w końcu wolnością. Gdy jako dwunastolatek, spoglądał na upadający mur nie przeczuwał, że już niedługo dołączy do muzycznej awangardy niemieckiej sceny techno. Zafascynowany hip hopem podziwiał artystów takich jak Eric B. & Rakim, KRS One czy Wu-Tang Clan i z mieszanymi uczuciami podchodził do muzyki elektronicznej, pasji swojego starszego brata Paula. Oczywiście do czasu, gdy sam nie zakochał się w tych dźwiękach. Fritz ma na koncie aż 4 albumy studyjne, a swoje precyzyjnie przyrządzone aranżacje muzyczne okrasza najwyższej jakości dźwiękami wydobytymi z analogowych syntezatorów. Wystarczy wspomnieć o „Get A Life“, „Facing The Sun“ czy „Back Home“, które uzyskały status złotej płyty w Niemczech i Szwajcarii. Jego najnowszy album to muzyczny melanż, wizjonerski eksperyment, perfekcyjny mix melancholii z dziką radością z życia – trąbki i puzon grają tutaj pierwsze skrzypce, a głęboki bas przeszywa na wskroś sentymentalne nuty, tworząc coś po prostu niesamowitego. Występ Fritza Kalkbrennera odbędzie się na nowej scenie Sunrise Festival w piątek 27 lipca.

Alan Fitzpatrick to cudowne dziecko brytyjskiej sceny technicznej. Wychowany na funkowych kawałkach z Motown, romansujący w młodości z muzyką popową w końcu trafił do szalonego świata rave’u i acid house’u. Bogata muzyczna przeszłość umożliwiła mu wypracowane swojego specyficznego brzmienia i osiągnięcia statusu gwiazdy. Alan to doskonały w każdym calu producent, zarządzający swoim własnym labelem We Are The Brave i nagrywający w Drumcode i Bedrock. Krokiem milowym w jego karierze okazało się wypuszczenie kawałków „We Do What We Want“, który rozkochał w sobie Annie Mac z BBC Radio 1 i „Reflections“ – zdobywcy tytułu Essential Tune w tej najbardziej znanej brytyjskiej rozgłośni. Alan to globalna marka, gra na największych scenach techno Ameryki, Europy czy Azji oraz imprezach El Row w Amnesii na Ibizie i Paradise w DC10. Tego lata przyleci również do Polski. Wystąpi na Sunrise Festival 2018 w Kolobrzegu na nowej scenie w pierwszym dniu imprezy.

Ilario Alicante to jeden z najbardziej innowacyjnych artystów na scenie Techno, młody muzyczny wagabunda, szukający inspiracji i nowych elektronicznych dróg w klubach w całej Europie oraz obu Amerykach. Ważnym aspektem jego filozofii jest silna więź sceny z parkietem – Ilario jest nadal zapalonym klubowiczem, nie omija żadnego setu, słucha, słucha i jeszcze raz słucha, a potem… tworzy. Jego wejście do świata techno było niczym błyskawica podczas niespodziewanej wiosennej burzy – zadebiutował na Time Wrap w wieku 15 lat i szybko wydał swoje utwory w Cocoon, Cecille i SCI + TEC . Jego sety z Ibizy obiegły cały świat, a solowy sukces “Vacaciones En Chile” potwierdził, że przyszłość Techno ma na imię Ilario. Młody Włoch odmieni Wasze spojrzenie na techno pierwszego dnia Sunrise Festival 2018 na nowej scenie.

Booka Shade to legendarny duet niemieckich producentów – Waltera Merzigera i Arno Kammermeiera. Uznawani za jednych z najwybitniejszych muzyków sceny elektronicznej, na każdym kroku udowadniając swoją ponadczasową wartość. Rezydują obecnie w Berlinie, ale wspinaczkę na muzyczne szczyty rozpoczęli we Frankfurcie, przekształcając swoją pasję do synth-popu w sposób na życie. W 2002 roku wraz z przyjaciółmi założyli wytwórnię Get Physical Music, w której realizowali swoje muzyczne fantazje nieskrępowani rynkowymi ograniczeniami. To właśnie tam, w 2005 roku wypuścili na świat EP-ki „Body Language” i „Mandarine”. Pierwsza z nich została uznana najlepszym utworem roku przez DJ AWARDS i sprawiła, że prestiżowy DJ Magazine uhonorował Get Physical Music tytułem „Label Of The Year”. Sukces „Body Language” i „Mandarine” przyspieszył ich karierę niczym paliwo rakietowe – Booka Shade stali się stałymi bywalcami największych scen muzycznych, a ich talent docenili nie tylko fani muzyki tanecznej – Walter Merziger i Arno Kammermeier otwierali koncerty Depeche Mode, grali na Coachelli, Glastonbury czy Red Rocks. Tego lata przylecą również na Sunrise Festival 2018 gdzie zaprezentują specjalny set live!

Więcej informacji oraz bilety : www.SunriseFestival.pl

 

 

 

26 kwietnia 2018