26 maja 2017 / NEWS


Kolejne nazwiska na Sunrise Festival 2017: Kris, Peran, Marc van Linden i inni!

Line-up jubileuszowej edycji Sunrise Festival rośnie w siłę! Ujawniamy nazwiska artystów, którzy zagrają w niedzielę, trzeciego dnia festiwalu dla dziesiątek tysięcy fanów muzyki elektronicznej obok Armina van Buurena!

Dj Kris to legenda polskiej sceny klubowej, ojciec założyciel Sunrise Festival, dobry duch i świetny przyjaciel. Swoją wielką przygodę z muzyką elektroniczną rozpoczął we wczesnych latach dziewięćdziesiątych, w czasach, w których na naszych rodzimych parkietach królowało disco i wszystko wskazywało na to, że sytuacja ta szybko nie ulegnie zmianie, ale niespożyta wręcz energia i niebywały talent DJ Krisa sprawiły, że błyskawicznie przebił się ze swoimi setami do szerszej publiczności i ukształtował ich muzyczne gusta na nowo. Po kilku latach muzycznej działalności DJ Krisa, zapotrzebowanie na muzykę klubową wśród polskiej publiczności przerosło wszelkie oczekiwania, a on sam postanowił umożliwić wszystkim fanom muzyki elektronicznej udział w niczym nieskrępowanej muzycznej uczcie w znanym ze wspaniałej atmosfery Amfiteatrze w Kołobrzegu – i tak właśnie powstał festiwal na skalę światową – Sunrise Festival. Oczywiście, kogo jak kogo, ale na jubileuszowej edycji festiwalu, DJ Krisa zabraknąć nie może – jego set będzie wyjątkową muzyczną podróżą. Zapnijcie pasy i przyjeżdżajcie.

Peran van Dijk to pochodzący z Holandii DJ i producent, wiecznie młody duchem weteran światowej sceny muzyki tanecznej. Swoją karierę rozpoczynał w kultowym amsterdamskim klubie iT, ale jego natura odkrywcy nie pozwoliła mu zbyt długo usiedzieć na miejscu rezydenta i przesympatyczny Peran, już po zdobyciu statusu gwiazdy holenderskiej muzyki elektronicznej, postanowił wyruszyć w podróż dookoła świata w celu poszukiwaniu muzycznych inspiracji, w podróż, którą kontynuuje do dzisiaj, koncertując na największych klubowych i festiwalowych scenach świata. Peran zasłynął legendarnymi utworami wydanymi ponad dekadę temu nakładem Spinnin’ Records – „Good Time“ oraz „We Want To Be Free“, a także wydanym razem z Nicky Romeo pod pseudonimem ZROQ kawałkiem „WTF”. Peran van Dijk, doskonale znany kołobrzeskiej publiczności, wystąpi na The History of Sunrise Festival w trzecim dniu imprezy i wspólnie z fanami muzyki elektronicznej ruszy w sentymentalną podróż w czasie i przestrzeni. To będzie wyjątkowy set!

Marc van Linden to oszlifowany przez legendarnego Paula van Dyka diament niemieckiej sceny klubowej. O tym utalentowanym DJ-u świat usłyszał dzięki dwóm błyskotliwym singlom „AM 2 PM” i „LH 3293” – granych w swoich setach nie tylko przez mentora Marca – Paula van Dyka, ale także takie gwiazdy jak Judge Jules czy Ferry Corsten. Marc to człowiek orkiestra (dosłownie i w przenośni) – swoją pasję do muzyki przejawia nie tylko jako DJ i producent, ale także jako wydawca – w 2004 roku otworzył wytwórnię „Midway Records”, która wydaje nie tylko jego własne płyty, ale także wyszukuje i promuje młodych zdolnych twórców. Na co dzień, oprócz muzyki, Marc zajmuje się sportem – jest trenerem piłki nożnej i możemy być pewni, że jego występ trzeciego dnia 15 edycji Sunrise Festival na scenie w Amfiteatrze będzie technicznym i taktycznym majstersztykiem.

DJ Matys to pochodzący z Chorzowa DJ i producent. Swoje pierwsze muzyczne kroki stawiał w klubach na Śląsku, gdzie poznał i zaprzyjaźnił się z legendarnym Marcem van Lindenem. Efektem ich współpracy były dwa fenomenalne nagrania – „Orgasm” i „AM 2 PM” które przeszły do historii polskiej muzyki klubowej. Dzięki tym utworom Matys zyskał ogromną popularność oraz zaliczył wiele występów w znanych europejskich klubach. Co przygotuje dla fanów Sunrise Festival, dowiemy się już trzeciego dnia 15 edycji festiwalu. Matys wystąpi na scenie w Amfiteatrze.

Jay Bae to poznański DJ, stały bywalec Sunrise Festival, od zawsze kojarzony z otwartością na muzyczne eksperymenty i przełamywaniem utartych schematów. Muzyczną przygodę z muzyką techniczną, rozpoczynał bardzo wcześnie, już jako dziesięciolatek, ale karierę na dobre rozkręcił dzięki współpracy z DJ-em Krisem. Jego inspiracje muzyczne sięgają takich gatunków jak Tech-Trance, Tech-House oraz Techno. Jak zaprezentuje się na jubileuszowym Sunrise Festival? Zobaczymy i usłyszymy trzeciego dnia festiwalu na scenie w Amfiteatrze.

Diabllo to jeden z najżyczliwszych DJ-ów na polskiej scenie muzycznej. Swoją karierę rozpoczynał w czasach, kiedy sety w klubach grano z kaset magnetofonowych, o istnieniu których młodsi uczestnicy Sunrise Festival mogą wiedzieć jedynie z opowieści. DJ Diabllo wraz ze zmianą technologii zmienił kasety najpierw na płyty winylowe, a później płyty CD, ale sam pozostał tym samym, pełnym energii i uśmiechu człowiekiem. Przez ponad 25 lat DJ Diabllo zgromadził nie tylko bagaż bezcennych wspomnień i doświadczeń, ale także zdobył wyjątkowe umiejętności techniczne, które sprawiły, że jest w czołówce polskich DJ-ów do dzisiaj. Jego występ z okazji 15-lecia Sunrise Festival został zaplanowany na niedzielę, trzeciego dnia festiwalu na scenie na Parkingu.

Quiz to znany ze swojej miłości do czarnych płyt, występujący na klubowych scenach od ponad 20 lat DJ. O swojej pasji – płytach winylowych mówi, że są w dotyku „aksamitne niczym ciało kobiety”, a kolekcję ma zaiste zadziwiającą i jak sam twierdzi, nie zawaha się jej użyć! Dowodem na wyjątkowy gust muzyczny DJ Quiza był jego ubiegłoroczny, uznany za jeden z najlepszych, set na The History of Sunrise Festival w którym usłyszeliśmy hity od Armina van Buurena czy Tiesto. Czy w tym roku ponownie przypomni publiczności znakomite czasy zabawy na Sunrise Festival? Przekonamy się trzeciego dnia festiwalu na scenie w Amfiteatrze.

EMDI karierę rozpoczynał już jako 15-latek, a jego talent został błyskawicznie zauważony przez najważniejsze osoby w branży. Grał na wszystkich najpopularniejszych scenach w Polsce z Sunrise Festival na czele. Po osiągnięciu sukcesu jako DJ, EMDI postanowił sprawdzić swoje siły w produkcji i musimy przyznać, że w tej roli odnalazł się świetnie – jego kawałek „Troll” powstały w kooperacji z Oenem Bearenem wypuszczony został przez legendarny label Musical Madness i został znakomicie przyjęty przez miłośników muzyki elektronicznej. Występ EMDI-ego został zaplanowany na niedzielę, trzeciego dnia Sunrise Festival na parkingu.

Bilety na Sunrise Festival 2017 zostały wyprzedane.

26 maja 2017