7 kwietnia 2022 / ARTYŚCI


Legendy techno otwierają kolejną turę ogłoszeń Sunrise Festival! Jest grubo

Karuzela Sunrise Festival kręci się dalej! W ubiegłym tygodniu ogłosiliśmy blisko 20 nowych artystów, którzy zagrają podczas osiemnastych urodzin festiwalu wschodzącego słońca. W potężnej puli aliasów brakowało jednak mocnego uderzenia ze sceny techno. Na szczęście nie musieliśmy długo czekać. W czwartkowy poranek poznaliśmy pierwsze gwiazdy Black Stage. I naprawdę jest bardzo ciekawie.

Do Podczela zawita jedno z największych odkryć ostatnich lat. Wznoszący się coraz wyżej w hierarchii producentów, ambitny, posiadający własny styl i imponujące umiejętności – Reinier Zonneveld. To jedna z najważniejszych postaci młodej generacji techno. W krótkim czasie zyskał uznanie największych legend gatunku. Zachwyca każdą produkcją i energetycznymi setami.

Z muzyką związany od najmłodszych lat, ale to ostatnie lata przyniosły mu prawdziwą sławę. Stworzył wiele potężnych utworów, które po prostu miażdżą. Jego „Hard Gaan„, „Move Your Body To The Beat” i kultowa już kolaboracja z Carl’em Cox’em zatytułowana „Inferno” udowadniają, że Reinier to wręcz sporych rozmiarów brylant. Na fali popularności założył wytwórnię Filth On Acid, która stała się jedną z wyroczni aktualnych trendów. Występy Holendra to ostra mieszanka acid’u, techno i rave’u na najwyższym poziomie. Swoje turbo-dźwięki serwuje w formie live-act’a. Nie inaczej będzie w Podczelu. Usłyszycie go w sobotę 23 lipca na #BlackStage.

Tego samego dnia na tej samej scenie wielki debiut na Sunrise Festival zanotuje Dubfire. To niekwestionowana legenda mrocznej strony elektroniki. Artysta przez duże „A”, obecny na scenie od ponad trzech dekad. Urzeka stylem i klasą. To twórca kultowych utworów takich jak „Roadkill”, „Spastik”, „Grindhouse” i „RibCage”, które zameldowało się na liście TOP 100 wszechczasów prestiżowego portalu Resident Advisor.

Na koncie ma nagrodę Grammy, którą zdobył produkując progresywne odmiany elektroniki pod pseudonimem Deep Dish. Od lat dominuje w branży, stając się jednym z najbardziej cenionych artystów globu. Jego muzyka to wyjątkowa uczta dla wybrednych koneserów. Zachwyci każdego entuzjastę dobrego rave’u. Dubfire poniesie Was w sobotę 23 lipca na #BlackStage.

Do lineup’u Sunrise Festival dołączył też Hannes Bieger. Z każdym dźwiękiem obchodzi się niemal po profesorsku. Artyzm to jego drugie imię. Część z Was poznała go w ubiegłym roku, gdy zagrał niezwykłego seta podczas #TheOtherSideOfTheSun. To wtedy zachwycił publikę wyjątkową wrażliwością, unikalnym profesjonalizmem i perfekcyjnym doborem utworów.

Swoje występy ubogaca muzyką live, tworząc niepodrabialne show. Melodyjne techno z rąk Hannes’a uniesie Was w sobotę 23 lipca na #BlackStage. Ten występ zapamiętacie na długie miesiące.


18 urodziny Sunrise Festival odbędą się w dniach 21-24 lipca 2022 roku na lotnisku w Podczelu. To będzie największa i najbardziej bogata edycja festiwalu, jaką kiedykolwiek udało się wyprodukować – zapewnia organizator MDT Production.

Na miejscu zobaczycie 5 gigantycznych scen, na których zagra ponad 100 artystów. Już wiadomo, że w Podczelu wystąpią jeszcze między innymi David Guetta, Paul Kalkbrenner, ATB, Oliver Heldens, Aly & Fila, Brennan Heart z własną sceną I AM HARDSTYLE, Faithless, Eric Prydz, Borgore, Nicky Romero, Gareth Emery, Fatboy Slim, Malaa, Marshmello, Alesso, Paul van Dyk, Yellow Claw i Tchami.

Bilety można kupić tylko na stronie internetowej – https://bilety.sunrisefestival.pl

7 kwietnia 2022