6 lipca 2023 / Bez kategorii


Low Steppa i Harrison zamykają ogłoszenia Sunrise Festival!

Sunrise Festival 2023 odbędzie się w dniach 21-24 lipca na terenie nadmorskiego lotniska w Podczelu. Poznaliśmy ostatnie nazwiska, która dołączają do line-upu tegorocznej edycji – Si Us Plau, brytyjski producent Harrison i Low Stappa, czyli jeden z 10-ciu najlepiej sprzedających się artystów na portalu Beatport. W tym roku obok artystów główną rolę odgrywają także nowości w funkcjonowaniu infrastruktury festiwalu.

Do tej pory kołobrzeski festiwal ogłosił już m.in. Paul Kalkbrenner, Purple Disco Machine, Vintage Culture, Paul van Dyk, Meduza, KSHMR, Aly & Fila, Ferry Corsten i Tujamo. Łącznie podczas tegorocznego Sunrise Festival pojawi się ponad 30 debiutów, najwięcej w historii festiwalu. Bez wątpienia nakreśla to nowy rozdział w historii Sunrise Festival i pewnego rodzaju ewolucję. Sunrise to „pełnoletni” projekt, który się zmienia, ale zapewniamy wszystkich, że wysoki poziom muzyczny to bezwzględnie podstawa Sunrise Festivalu – mówi jedna z osób odpowiedzialnych za program muzyczny.

W ostatnim ogłoszeniu pojawili się Si Us Plau – rodzimy duet producentów, który od 2020 roku nie przestaje zaskakiwać. Ich produkcje zostały odtworzone już kilkadziesiąt milionów razy i trafiły do setów czołówki sceny klubowej. Nie zabrakło także debiutów – Harrisona, którego określa się jako jedną z ważniejszych postaci brytyjskiej sceny elektronicznej oraz Low Steppa – jego kultowy remiks Sonny’ego Fodery „Always Gonna Be”, przeróbki „Deep Inside” Hardrive’a i „This Feeling” Rogera Sancheza to kultowe utwory, znane każdemu fanowi muzyki house.

Jednak w przypadku nadchodzącej edycji kołobrzeskiego wydarzenia główną rolę odgrywają nie tylko artyści, ale także zmiany w przestrzeni organizacyjnej co jest dowodem na to, że MDT Production, organizatorzy festiwalu, wsłuchują się w głosy swoich fanów.

Zeszłoroczna edycja bardzo dużo nas nauczyła. Dlatego w tym roku wprowadziliśmy realne zmiany. Działamy, bo komfort uczestników jest dla nas priorytetem – komentuje osoba z produkcji. Przede wszystkim tymczasowo zrezygnowano z opasek, które uczestnicy otrzymywali przekraczając bramy festiwalu i które były częścią systemu płatniczego podczas wydarzenia. W tym roku wszystkie płatności odbywają się za pomocą kart płatniczych. Wprowadzone zostały także liczne zmiany w komunikacji podczas trwania Sunrise. Zostały jasno wyznaczone trasy, które pomogą uniknąć trudności w przemieszczaniu się festiwalowiczów. Co więcej, w tym roku do dyspozycji zostanie oddana linia numer 5, która będzie kursowała od dworca do Podczela. Ważne, że w tym roku autobusy będą podjeżdżały pod sam teren festiwalu, nie będzie potrzeby wysiadania na przystanku na sąsiednim osiedlu. Również pod samym terenem festiwalu, w nocy, będą podstawiane puste autobusy, które pomogą Wam wrócić w wybrane miejsce. Z kolei fanów kultowego after party ucieszy się także fakt, że wydarzenie po wieloletniej przerwie powróci ponownie na plaże centralną w Kołobrzegu.

Zmian poprawiających jakość zabawy uczestników jest znacznie więcej, a już wkrótce wszystkie te zmiany będziemy mogli wspólnie przetestować na 20-leciu jednego z największych festiwali elektronicznych w Polsce.

Pełny harmonogram występów poszczególnych artystów jest dostępny na stronie internetowej: https://sunrisefestival.pl/artists/.

6 lipca 2023