26 maja 2023 / Bez kategorii


Meduza i John Newman na Sunrise Festival 2023!

Sunrise Festival 2023 odbędzie się w dniach 21-24 lipca na terenie nadmorskiego lotniska w Podczelu. Na kilku scenach zagra blisko 100 artystów z Polski i zagranicy. Dzisiaj do line-upu festiwalu dołączyła m.in. grupa Meduza, która szturmem podbija serca fanów elektroniki na całym świecie, a także John Newman, który wraca na scenę pod krótkiej przerwie. 

Do tej pory kołobrzeski festiwal ogłosił już m.in. Paul Kalkbrenner, Purple Disco Machine, Vintage Culture, Paul van Dyk, KSHMR, Aly & Fila, Ferry Corsten i Tujamo. Dzisiaj do programu festiwalu dołączyło kolejnych 7 artystów, ale to nie koniec. Organizatorzy już zapowiadają kolejne ogłoszenia, które z pewnością zainteresują wszystkich festiwalowiczów lubiących taneczną elektronikę. 

W dzisiejszym ogłoszeniu artystów Sunrise Festival 2023 znajdziemy przedstawicieli różnych gatunków muzyki elektronicznej. Większość z nich pojawi po raz pierwszy nad polskim morzem, ale nie zabrakło również powrotów. 

Największym zaskoczeniem i jednocześnie największą gwiazdą, która znalazła się w dzisiejszym ogłoszeniu to formacja Meduza.  Włoskie trio ma na koncie nominację do nagrody Grammy i miliony odsłon w serwisach streamngowych, nikomu nie trzeba przedstawiać takich hitów jak  “Lose Control” czy “Piece of Your Heart”. Na Sunrise pojawi się także John Newman, który po krótkiej przerwie powrócił na scenę w całkiem nowej odsłonie. Jego ostatnie sety to gratka dla fanów złotych czasów electro i progressive house. Po raz pierwszy do Kołobrzegu zawita również duet Agents of Time, których z pewnością znają wszyscy fani słynnej wytwórni Afterlife. Mieszanka tanecznych melodii z nastrojowymi wokalami to znak rozpoznawczy Andrea Di Ceglie i Luigi Tutolo. To nie jedyny artysta Afterlife, który pojawił się dzisiaj w ogłoszeniu. Do programu dołączyli także Fideles, których w ostanim czasie mogliśmy usłyszeć w najpopularniejszych klubach elektronicznych jak Printworks, Fabric w Londynie, Amnesia na Ibizie czy paryskim Rex Club. Ich muzyka gości  w setach Solomun’a czy Laurent Garnier, co potwierdza ugruntowaną pozycję muzyków na scenie elektronicznej. 

W temacie powrotów na kołobrzeskie sceny warto wspomnieć o rodzimej reprezentacji w postaci THE3 i Loui. Tych pierwszych nie trzeba nikomu przedstawiać formacja z Wielkopolski porywa tłumy, a ich zeszłoroczny debiut udowodnił, że scena nie jest im obca. Z kolei Loui w tym roku wystąpi w formie b2b z Tommy Gustav, który również dzisiaj dołączył do składu Sunrise’u. 

Pełny harmonogram występów poszczególnych artystów jest dostępny na stronie internetowej: https://sunrisefestival.pl/artists/

Sunrise Festival to jeden z największych festiwali w Europie Środkowo-Wschodniej. Ta piękna historia rozpoczęła się w 2003 roku, gdy po raz pierwszy w kołobrzeskim amfiteatrze rozbrzmiały dźwięki muzyki house i trance. Od początku istnienia projektu festiwalowicze mogli usłyszeć największe gwiazdy muzyki klubowej. Z roku na rok organizatorzy stawiają sobie poprzeczkę coraz wyżej, by zaspokoić coraz to bardziej wymagające oczekiwania uczestników. Kolejne sceny, niespotykana nigdzie indziej scenografia, zapierające dech w piersiach nagłośnienie, spektakularne pokazy pirotechniczne i artyści z całego świata to znak rozpoznawczy Sunrise. 

26 maja 2023