6 lipca 2017 / NEWS


Młodzi gniewni na Sunrise Festival 2017

Światowa scena EDM to królestwo wielkich DJ-skich gwiazd. Gwiazd uwielbianych przez miliony. Skala ich popularności jest oszałamiająca – artyści pokroju Martina Garrixa, podobnie jak legendarne gwiazdy rocka, potrafią bez najmniejszych problemów wypełniać wielkie piłkarskie areny mieszczące nawet 80 tysięcy fanów. Jak do szerokiej publiczności mogą się więc przebić młodzi, utalentowani DJ-e? Najlepiej na piętnastej edycji Sunrise Festival!

Piekielnie zdolni młodzi gniewni. Nigdy nie zatrzymują się w realizacji swoich marzeń. Ciężko pracują, chcą podbijać świat i bez kompleksów rywalizują z największymi mistrzami, którzy bardzo często wspierają ich w dążeniu na szczyt i z całych sił im kibicują. Umieszczenie utworu młodego DJ-a na secie „starego wyjadacza” to przecież nieoceniona szansa na dotarcie do potężnej grupy słuchaczy, a pozytywna opinia najlepszych producentów to przepustka do legendarnych labeli na całym świecie. Oczywiście na szczyt dojść można nie tylko z pomocą mistrzów…

Swój wkład w odkrywanie utalentowanych DJ-ów i kreowanie przyszłych gwiazd konsolety ma również Sunrise Festival. Już od pierwszych edycji postawiono sprawę jasno – na scenach oprócz wielkich nazwisk pojawić się muszą młodzi. To właśnie w Kołobrzegu występowali między innymi mniej wówczas rozpoznawalni artyści, tacy jak Hardwell, Dada Life czy W&W, a kołobrzeski festiwal dołożył cegiełkę do ich globalnej popularności, która nadeszła szybciej niż się spodziewaliśmy.

W tym roku, na jubileuszowej 15 edycji imprezy nie będzie inaczej – line-up zwiastuje bowiem dopływ kolosalnej porcji świeżej krwi.

Francuską scenę klubową reprezentować będzie niezwykle zdolny mistrz melodycznego house’u, twórca popularnego hitu „Jubel” Klingande. Ze stolicy Holandii przyjedzie do nas utworzone w 2011 roku trio Kris Kros Amsterdam z królującym na falach radiowych całego świata singlem „Sex”. Oczywiście, jak co roku, młodych Holendrów na Sunrise Festival 2017 będzie wielu – wspomnijmy chociażby o wykształconym w Herman Brood Music Academy producencie bangera „Let Me Hold You“ Dante Klein, czy doskonale łączącym tropical, future i deep house duetem muzyczny Lucas & Steve i ich utworach „Calling On You“ czy „Summer on You“.

Na scenach festiwalu zobaczymy również przedstawicieli naszego kraju, a wśród nich wielce obiecującego producenta z Łodzi – AK9 , który melanżuje w swoich utworach electro i future house z trapem, a po jego kawałki sięgają do swoich setów wielkie ikony, takie jak Fedde le Grand. Nie obędzie się oczywiście bez tajemnicy – swój talent, ale nie swoją twarz na scenie zaprezentuje bowiem Malaa, znany z hitów „Notorious“ czy „Prophecy“ i błędnie utożsamiany z Tchami i DJ Snake’iem.

My osobiście uwielbiamy występy młodych – ich pasja, świeże podejście i niegasnący entuzjazm zawsze sprawia, że nie możemy nawet na chwilę odejść spod sceny. Jesteśmy pewni, że ich występy zachwycą również Was i zostaną zapamiętane przez wszystkich uczestników jubileuszowej edycji Sunrise Festival na długo.

6 lipca 2017