12 lipca 2017 / NEWS


Nervo dla Sunrise Festival – wywiad

Nervo to DJ-ski duet nieziemsko utalentowanych bliźniaczek pochodzących z dalekiej Australii. Światową sławę przyniosły im utwory napisane i wyprodukowane dla gwiazd z popowego topu – Kylie Minoque, The Pussycat Dolls czy Miley Cyrus, a ukoronowaniem ich kariery było zdobycie nagrody Grammy za napisany dla Davida Guetty i Kelly Rowland hit „When Love Takes Over”. Duet Nervo będzie można zobaczyć i posłuchać w akcji w piątek 21 lipca na scenie na parkingu. Zadaliśmy im kilka pytań. Sprawdźcie co myślą o Polsce i jakie mają hobby!

  1. Drogie Nervo, to będzie zaszczyt gościć Was kolejny raz na naszym Festiwalu!

My też nie możemy się już doczekać! Sunrise Festival to zawsze jeden z naszych ulubionych festiwali i wracamy tu z wielką przyjemnością.

  1. Jak wspomnieliśmy wcześniej, będzie to kolejna wizyta Nervo w Kołobrzegu na Sunrise Festival, czy macie jakieś wspomnienia związane z Polską?

Mamy całą masę wspomnień! Jesteśmy zachwycone z jaką energią i wibracją polska publiczność do nas podchodzi. Jesteście ewenementem na skalę światową! Entuzjastyczne nastawienie polskich fanów daje nam wiele energii i nakręca nas do działania. Na ostatnim Sunrise Festival świetnie się bawiłyśmy nie tylko na scenie, ale także po występie. Imprezowaliśmy z innymi DJ-ami, a później zaprosiliśmy naszych największych polskich fanów, aby dołączyli na małe “after-party” w naszej garderobie. Było miło spotkać się z @NervoPoland, która podarowała nam super fajne pończochy. Zabawa była tak przednia, że żal nam było marnować czas na spanie i niemalże prosto z imprezy pojechałyśmy na lotnisko.

  1. Czy jest takie miejsce na ziemi do którego wracacie najchętniej?

Zawsze staramy się wrócić do domu, do Australii. Jesteśmy rodzinnymi dziewczynami – czas spędzony z najbliższymi jest dla nas najważniejszy.

  1. Zagraliście tysiące imprez. Czy jest jedna, która zapadła Wam szczególnie w pamięci?

Tak. Brazylijski Tomorrowland jest z pewnością najlepszą imprezą, na której kiedykolwiek wystąpiliśmy. Brazylijczycy mają po prostu imprezowanie we krwi, totalnie oddają się muzycznemu szaleństwu i bawią się tak, jakby jutra nie było!

  1. Jak sobie radzicie z połączeniem życia prywatnego z życiem muzycznym?

To niezmienna walka – pracujemy ciężko, bo kochamy to co robimy, ale pamiętamy też o tym, aby spędzić czas z naszą rodziną, a zwłaszcza z rodzicami i dziadkami, którzy są coraz starsi.

  1. Oprócz muzyki, udzielacie się również w świecie mody. Co możecie powiedzieć nam na ten temat?

Uwielbiamy bawić się modą. Jednym z naszych ulubionych miejsc na zakupy jest Tokyo. Lubimy również chodzić na shopping w Los Angeles i Londynie. Łatwo się nudzimy, więc często szukamy nowych ubrań, które możemy założyć, a jeżeli nie możemy znaleźć ich w sklepie, to po prostu je tworzymy.

  1. Jaka muzyka nastraja was najbardziej zmysłowo?

Zdziwicie się, ale to nie muzyka wpływa najbardziej na nasz nastrój. Zajmujemy się nią zawodowo, więc czasami chcemy mieć po prostu chwilę dla siebie, chwilę ciszy.

  1. Czy oprócz muzyki, zwiedzania świata, występów – macie jakieś dodatkowe hobby?

Uwielbiamy gotować i jeść. Lubimy próbować różnych dań z kuchni z całego świata. Nie ma nic, co może nas odstraszyć lub nic co mogłoby być zbyt ostre. Gotowanie dla naszych przyjaciół było kiedyś naszym ulubionym zajęciem, teraz niestety mamy na to trochę za mało czasu.

  1. Utwór, który zmienił wasze życie?

“When Love Takes Over” – Davida Guetty z Kelly Rowand. Kiedy napisałyśmy tę piosenkę, ona zmieniła nasze życie. Nagle wszyscy z biznesu muzycznego zaczęli słuchać naszych utworów i dostrzegli nas bardziej jako artystów i producentów.

  1. Jaka jest różnica między australijską, a europejską sceną klubową?

Jest ogromna różnica między tymi rynkami. EDM jest nadal na topie w Europie, w przeciwieństwie do Australii. U nas jest zdecydowanie mniej festiwali i mniej miejsc, w których słychać muzykę i występy artystów EDM/Big Room. W Australii w tym momencie zdecydowanie rządzi “Indie Electronic”, a nasi rodzimi artyści z powodzeniem podbijają światowy rynek muzyczny.

 

 

 

12 lipca 2017