18 lipca 2018 / NEWS


Oliver Heldens dla SunriseFestival.pl – WYWIAD

Sunrise Festival 2018 odbędzie się już za 10 dni. Między 27 a 29 lipca w Kołobrzegu spotkają się dziesiątki tysięcy fanów muzyki tanecznej, bawiących się wspólnie z wielkimi, światowymi gwiazdami. Jedną z nich będzie holenderski artysta Oliver Heldens, znany między innymi ze swojego przeboju „Gecko”. Oliver to nie tylko wspaniały DJ i producent, ale również bardzo sympatyczny i wesoły człowiek. Zadaliśmy mu 10 pytań i dowiedzieliśmy się, kto był idolem z przeszłości i czy woli występować w klimatycznym klubie czy na wielkim festiwalu. Poznajcie Olivera lepiej!

Sunrise Festival: Witaj Oliver! Jesteśmy szczęśliwi, że będziemy mogli gościć Ciebie ponownie na Sunrise Festival. Wiesz, że masz w Polsce mnóstwo swoich fanów?

Oliver Heldens: Hello! Wiem i bardzo się cieszę. Już nie mogę się doczekać kolejnego występu w Kołobrzegu!

Wydałeś ostatnio remiks dla Calvina Harrisa i Dua Lipa. Czy to zapowiedź nowego brzmienia Heldeep?

Uwielbiam „One Kiss” i właśnie dlatego zdecydowałem się trochę „pobawić” tym kawałkiem. Może to początek czegoś większego, a może jednorazowa akcja – nie wiem. Po prostu robię muzykę opartą o to, co czuję, próbuję nowych brzmień i staram nieustannie się rozwijać.

W mediach społecznościowych często zadajesz fanom pytania – przy okazji remiksu dla Calvina Harrisa i Dua Lipa zapytałeś o to, co sądzą o nowym kierunku. Czy w tę stronę zmierza muzyka Olivera Heldensa?

Bardzo możliwe, zobaczymy! Jak trafnie zauważyliście, często dzielę się swoją muzyką z fanami, ponieważ… chcę wiedzieć, co o niej myślą.

Wolisz występować na wielkich festiwalach czy w klimatycznych klubach?

To trudne pytanie. Zarówno festiwale, jak i kluby mają w sobie coś wyjątkowego. Publiczność festiwalowa jest ogromna – kiedy widzisz wielki tłum szalejący do Twojej muzyki, zaczynasz czuć specyficzne wibracje i stajesz się częścią czegoś większego. Z drugiej strony, klimatyczny klub jest bardziej intymny, a to również ma swój urok.

Który z twoich utworów ma dla ciebie szczególny sentyment?

„Gecko” będzie dla mnie zawsze wyjątkowym utworem, ponieważ to był swego rodzaju mój pierwszy wielki hit. Po tym, wszystko się zmieniło.

Kto jest Twoim idolem z przeszłości?

Chocolate Puma

Czy oprócz produkcji muzyki i shuffle dance masz jakieś hobby?

Tak, jestem wielkim fanem piłki nożnej!

Holandia niestety nie występowała na tegorocznych Mistrzostwach Świata w Pilce Nożnej, komu kibicował Oliver Heldens?

To wstyd, że Holandia nie grała na Mundialu, ale jako fan piłki nożnej z uwagą śledziłem mistrzostwa, pomimo tego, że w Rosji nie było naszej reprezentacji.  To była ciekawa impreza – po drodze  było dużo niespodzianek. Swojego faworyta nie miałem, po prostu wspierałem lepszych – Francja zrobiła tutaj świetną robotę.

Ulubiony aktor Olivera Heldensa?

Hmm. Nie oglądam aż tak wielu filmów, żeby mieć ulubionego aktora…

Dziękujemy za wywiad. Widzimy się z Tobą już 28 lipca na Sunrise Festival 2018!

Dziękuję! Do zobaczenia!

Oliver Heldens wystąpi w drugim dniu Festiwalu na scenie w Amfiteatrze pod patronatem własnej wytwórni płytowej Heldeep Recordings. Obok niego pojawią się specjalni goście – Martin Solveig, Jax Jones, Disciples, Billy Kenny, Matthew Hill i inni. Bilety można na Sunrise Festival można jeszcze zamówić na stronie www.bilety.sunrisefestival.pl.

18 lipca 2018