29 marca 2019 / NEWS


Oliver Heldens, EDX, MK, Nora en Pure i Disciples na scenie Heldeep

Kolejne ogłoszenia artystów na tegoroczną edycję Sunrise Festival to gratka dla fanów szeroko pojętej muzyki house. Z przyjemnością oznajmiamy, że kolejny raz władzę nad jedną ze scen przejmie wytwórnia Heldeep Records. To gwarantuje najlepsze muzyczne doznania od topowych twórców progressive, deep czy future house. Heldeep Stage pojawi się podczas pierwszego dnia festiwalu. Sprawdźcie poniżej kto na niej zagra!

Oliver Heldens

Jeden z pionierów gatunku future house. Holender wypłynął na szerokie wody w 2013 roku, wydając swój singiel „Gecko” w wytwórni Musical Freedom, należącej do legendarnego Tiesto.
Po tym sukcesie Oliver Heldens stał się jednym z najbardziej rozchwytywanych producentów na świecie. Jego wysokie umiejętności potwierdzają dziesiątki z sukcesem wydanych utworów, wśród których znajdziecie takie hity jak „Koala”, „Melody” i obecny obowiązkowy punkt playlist rozgłośni radiowych – „Fire In My Soul”.
Oliver produkuje też pod pseudonimem HI-LO. To mroczniejsza odsłona Holendra, oscylująca w klimatach tech-house i techno. Heldens jest też założycielem popularnej wytwórni Heldeep Records.
Scena sygnowana marką labelu pojawi się na Sunrise Festival już po raz drugi. Oli i przyjaciele zameldują się w Podczelu już 19 lipca!

Disciples

Panowie od 2013 roku – bo wtedy podpisali kontrakt z wytwórnią legendarnego Pete’a Tonga – notują praktycznie same sukcesy. Ich single, takie jak “On My Mind” czy “How Deep Is Your Love”, notowały wysokie miejsca na europejskich listach przebojów, natomiast lista artystów, z którymi londyńczycy wylądowali w jednym studiu, jest coraz bardziej okazała!
Nathan, Davin i Luke współpracowali już między innymi z Calvinem Harrisem, Davidem Guettą oraz Robinem Schulzem – świadczy to o naprawdę sporym sukcesie projektu. Podczas ubiegłorocznej edycji pokazali, na czym polega ich wizja muzyki house, dlatego nie było innego wyboru – po prostu musieliśmy ich zaprosić do Podczela.
Disciples wystąpią na scenie Heldeep podczas pierwszego dnia Sunrise Festival.

MK

DJ i producent z przedmieść Detroit swoje pierwsze kompozycje tworzył już pod koniec lat 80. Dzięki talentowi do układania chwytliwych melodii udało mu się zyskać pozycję jednej z najistotniejszych postaci na scenie muzyki House – a to dało mu możliwość współpracować chociażby z Willem Smithem, a także wydać oficjalne remiksy dla takich postaci, jak Celine Dion czy Lana del Rey.
Mark niejednokrotnie eksperymentował z różnymi stylami, od hip hopu i R&B po pop czy house. Obecnie Amerykanin skupia się na zgrabnym łączeniu tych dwóch ostatnich gatunków, a charakterystyczne brzmienie pianina jest jego znakiem rozpoznawczym.
Szturm na stacje radiowe rozpoczął się w 2013 roku – jego remiks do singla Storm Queen “Look Right Through” podbił brytyjskie listy przebojów, a produkcja “17” stała się niemałym hitem także w polskich radiostacjach!
MK zagra już 19 lipca na scenie Heldeep w ramach Sunrise Festival. Nie może Was tam zabraknąć!

EDX

EDX jest najpopularniejszym artystą ze Szwajcarii w serwisie streamingowym Spotify. Przez wielu uznawany za jednego z pionierów gatunku progressive house.
Maurizio Colella zaraża świat swoimi tanecznymi rytmami już od 25 lat. W tym czasie wydał niezliczoną liczbę singli i remiksów bijących rekordy popularności, otworzył własną wytwórnię, a nawet został nominowany do prestiżowej nagrody Grammy za najlepszy remiks 2018 roku.
Swoje niebanalne umiejętności prezentuje na największych festiwalach świata. Znany z takich przebojów jak „Roadkill”, „Show Me Love”, „Jaded” i „Make Me Feel”.
EDX powróci na Sunrise Festival po trzech latach przerwy i zagra na scenie Heldeep pierwszego dnia imprezy.

Nora En Pure

Nora en Pure urodziła się w RPA, ale już jako dziecko przeniosła się do Szwajcarii. Na instrumentach klawiszowych grała od najmłodszych lat, lecz miłość do elektroniki zrodziła się dopiero w dorosłości. Swą nieprzeciętną, głęboką i melodyjną muzykę od lat wydaje w czołowych labelach pokroju Spinnin Records czy Enormous Tunes.
Kamieniem milowym w jej karierze był z pewnością występ w audycji Essential Mix w BBC Radio 1 z roku 2016. Rok później Daniela pełniła ekskluzywną rezydenturę w legendarnym klubie Privilege na Ibizie!
Wszystkie te sukcesy idą w parze z hitami – „Tears In Your Eyes”, „Come With Me” czy „You Are My Pride”, które zapadły w sercach słuchaczy dobrego Deep House’u na dobre!
Debiut Nory En Pure w Polsce odbędzie się podczas pierwszego dnia tegorocznego Sunrise Festival, na scenie Heldeep.

29 marca 2019