29 marca 2018 / NEWS


Pierwsze nazwiska trzeciej sceny. Eric Prydz, Tiga, George FitzGerald i Cristoph!

Do szesnastej edycji Sunrise Festival pozostało już zaledwie kilka miesięcy. W Kołobrzegu, fani muzyki tanecznej usłyszą nieziemskie nazwiska do których dołączają weterani House i Techno. Na nowej scenie Sunrise w drugim dniu Festiwalu wystąpią Eric Prydz, Tiga, George FitzGerald i Cristoph.

Eric Prydz to Artysta, który od wielu lat jest na fali. Artysta, który odniósł komercyjny sukces z undegroundową muzyką. Coś, co byłok wcześniej niemożliwe do osiągnięcia. Jest autorem wielkich przebojów takich jak „Proper Education“, „Pjanoo“ czy dziewięcio minutowy „Opus“ sprzed dwóch lat. Stworzył swoje unikatowe brzmienie, które dumnie reprezentuje pod banderą własnych wytwórnich Mousevilla, Pryda oraz Pryda Friends. To nowoczesna muzyka klubowa, którą raczej usłyszysz na ulicy niż w radiu. Własne wytwórnie dały mu możliwość wydawania muzyki bez zewnętrznej ingerencji. Dały przestrzeń i możliwości rozwoju wielkiego brandu jakim dzisiaj jest Eric Prydz. Szwedzki muzyk wystąpi w Kołobrzegu na Sunrise Festival 2018 w sobotę 28 lipca.

TIGA to wyspecjalizowany w łamaniu wszelkich schematów DJ i producent. Urodził się w mroźnym Montrealu, ale dzieciństwo spędził wraz ze swoimi rodzicami w hipisowskiej społeczności w indyjskiej Goa. Wychowany w duchu wolności i miłości, po powrocie do rodzinnego miasta zaliczył twarde lądowanie – scena klubowa w Montrealu praktycznie nie istniała, więc nie pozostało mu nic innego, jak… stworzenie jej od podstaw. Wraz z przyjaciółmi rozpoczął od serii podziemnych imprez, które trafiły na bardzo podatny grunt pełnych napięcia początków lat dziewięćdziesiątych i bardzo szybko stały się kultowe. Kto nie wiedział kim jest TIGA, nie wiedział czym jest Techno. Teraz, chociaż od tamtych lat minęły już ponad dwie dekady, TIGA nadal jest uważany za generała kanadyjskiej sceny klubowej, a jego albumy, kompilacje i single sławione są przez młodych adeptów sztuki miksowania. Wystarczy wspomnieć o fenomenalnym „Sunglasses at Night“  które zmieniło bieg tej muzyki czy „You Gonna Want Me”. TIGA wystąpi na Sunrise Festival 2018 na zupełnie nowej scenie w drugim dniu imprezy.

George Fitzgerald to utalentowany brytyjski producent, który swoje miejsce na ziemi odnalazł na berlińskiej scenie muzyki elektronicznej. Jest autorem dwóch nieziemskich albumów „Fading Love” i „All That Must Be”. Szczególną uwagę warto zwrócić na ten najnowszy – „All That Must Be”, w którym George wprowadza nas w świat futurystycznych kompozycji nasączonych analogowym brzmieniem. Siłą tego brytyjskiego producenta są nie tylko autorskie kompozycje, ale także niezwykły talent do zjednywania sobie innych, równie utalentowanych muzyków. Na jego albumach udzielają się przecież Lil Silva, Bonobo czy Tracey Thorn (Everything But The Girl). Muzyczna podróż z Georgem FitzGeralde zaplanowana jest na sobotę 28 lipca. Artysta wystąpi na nowej scenie Sunrise Festival.

Cristoph to owiany tajemnicą brytyjski producent. Na zbawcę progressive House’u namaścił go sam Eric Prydz, który dostrzegł w nim coś więcej niż talent – pasję. Pasję, którą mógłby obdzielić co najmniej tuzin innych młodych producentów. Umiejętności Cristopha nie powinny w zasadzie nikogo dziwić – DJ-ing płynie w jego krwi. Młody Cristoph miał się od kogo uczyć – jego ojciec i brat rządzili na elektronicznej scenie Newcastle i z powodzeniem zaszczepili w nim klubowy etos. Zdobycie przez Cristopha statusu gwiazdy było jedynie kwestią czasu i… faktycznie, już po pierwszych występach ten utalentowany młodzieniec podpisał kontrakt z domem muzycznym Bedrock. Autora kawałków takich jak “EPOCH” czy “Alone” będziemy mogli zobaczyć w akcji na nowej scenie Sunrise Festival w sobotę 27 lipca.

BILETY               : www.bilety.sunrisefestival.pl

Więcej informacji: www.sunrisefestival.pl

 

 

29 marca 2018