23 czerwca 2017 / NEWS


Polscy artyści w sobotę na Sunrise Festival 2017!

Sunrise festival 2017 odbędzie się już w 21 lipca w Kołobrzegu i potrwa aż do 23 lipca. Do Kołobrzegu zawitają wielkie nazwiska muzyki elektronicznej, a przed ich występami rozgrzewkę dla uczestników festiwalu zafundują polscy, niezwykle zdolni artyści – Blinders, Groovefore, Roko, Mikro, Melo.Kids oraz zapowiedziani już wcześniej Gromee oraz Fafaq. 

Blinders to jeden z najzdolniejszych polskich producentów muzycznych młodego pokolenia, błyskawicznie zdobywający swoimi remiksami i własnymi produkcjami uznanie najjaśniejszych gwiazd światowej sceny EDM. Największą sławę przyniósł mu oficjalny remiks „Centre of the Universe” Axwella, który pokazał, że już niedługo młody Polak może zająć miejsce w centrum muzycznego wszechświata, ale nie możemy zapomnieć o innych, równie fenomenalnych remiksach wyprodukowanych dla Dada Life czy R3haba. Oczywiście Blinders nie ogranicza się do remiksów, wręcz przeciwnie, z powodzeniem tworzy autorskie kompozycje, a kawałki „Riffter” i “Sirene” to zacne bangery – docenione już przez Martina Garrixa czy Zedda. Skalę talentu młodego DJ-a i producenta będziemy mogli docenić na Sunrise Festival w sobotę, czyli w drugim dniu festiwalu na scenie na parkingu.

 Groovefore to muzyczny melanż dwóch nietuzinkowych osobowości muzyki tanecznej – producentów i DJ-ów – tworzących pod pseudonimami Tom Forester i Kaka Groove. Ich nowoczesne, porywające do tańca, pełne słońca brzmienie sprawia, że wieść o ich talencie niesie się daleko poza granice naszego kraju, a ich utwory wydają takie tuzy jak Hed Kandi, Zulu czy PornoStar Records. Groovefore publiczności Sunrise Festival zaprezentują się w sobotę, drugiego dnia festiwalu.

Roko to pochodzący z Lublina, ale na stałe związany z Łodzią DJ i producent muzyczny. Przygodę z muzyką zaczynał dosłownie klasycznie – już w szkole podstawowej rozpoczął naukę gry na pianinie, co umożliwiło mu zdobycie solidnych podstaw technicznych i teoretycznych. Na szczęście dla wszystkich fanów tanecznych bitów, w wieku 19 lat zdecydował się na poświęcenie swojego talentu muzyce elektronicznej i zajął się produkcją remiksów z pogranicza gatunków House i Deep House. Roko na co dzień jest rezydentem jednego z łódzkich klubów muzycznych i częstym gościem polskich festiwali muzycznych. Artysta w Kołobrzegu wystąpi w piątek w trakcie 15. Edycji Sunrise Festival 2017 na scenie w Amfiteatrze.

MIKRO to dj i producent pochodzący z Zielonej Góry. Z pozoru skromna osobowość za którą kryje się wielka pasja do muzyki elektronicznej. Jego energetyczne sety są mieszanką electro, progressive i future house’u. Ten muzyczny miks klubowej elektroniki słychać również w jego autorskich produkcjach, remiksach i bootlegach, po które do swoich setów sięgają wielkie nazwiska EDM. Najnowsze utwory Mikro zostaną już niebawem wydane nakładem wytwórni Playboyx, a on sam zaprezentuje je w trakcie swojego występu już w drugim dniu Sunrise Festival 2017.

Melo.Kids to tajemniczy duet dwóch producentów muzycznych, pochodzących z Warszawy. Nowoczesny house, który wypuszczają spod swojej ręki – Melo.Kids obiegł już świat. Świetne, energetyczne remiksy wielkich przebojów Ed‘a Sheerana i DJ’a Snake’a, wylądowały na stałe w playlistach wielkich nazwisk z Tiesto i Zeddem na czele. Jednak pytanie pozostaje cały czas bez odpowiedzi. Kim jest dwójka zamaskowanych artystów? Być może dowiemy się już drugiego dnia Sunrise Festival 2017 w trakcie debiutanckiego występu Melo.Kids w Kołobrzegu.

23 czerwca 2017