2 marca 2024 / NEWS


Sunrise Festival z nowymi artystami! James Hype i Spinnin’ Sessions w Kołobrzegu

James Hype, Benny Bennassi, Kura, Chapter & Verse, Tujamo, KSHMR, Matys dołączają do Sunrise Festival 2024. Do Kołobrzegu powraca międzynarodowy projekt Spinnin’ Sessions, którego przedstawiciele ponownie przejmą Blue Stage.

Poznaliśmy kolejnych artystów, którzy zasili sobotni skład głównej sceny festiwalu – Red Stage. Do Borisa Brejchy, Silkdope’a i Tchami x Malaa dołączyli James Hype i Matys.

James Hype – ulubieniec klubowiczów, którego „5 minut” trwa w najlepsze i wygląda na to, że nieprędko się skończy. Brytyjczyk słynie ze swoich genialnych umiejętności miksowania, tworzenia bootlegów i mashup’ów na żywo. Oprócz DJ-ingu odnosi ogromny sukces jako producent. Odpowiada za remiksy dla takich gwiazd jak Bruno Mars, Rita Ora, Joel Corry czy Meduza. Jego utwór “Ferrari” to esencja Chicago House Sound i zdecydowany przebój 2022 roku.

Do line-upu dołączył też Matys, o którego upomnieli się sami festiwalowiczowe. „Chyba nigdy nie dostaliśmy tyle wiadomości po ogłoszeniu The History of Sunrise, co w tym roku. Pytania – a gdzie jest Matys? wypełniły nasze skrzynki, a pod postami była niezliczona ilość komentarzy. Wszyscy pytali, wszyscy czekali i jest! – komentują organizatorzy festiwalu.

Z nowości, które przygotował zespół MDT Production jest także powrót projektu Spinnin’ Sessions, który ponownie przejmie jedną ze scen. Kogo usłyszymy w tym roku w piątek 19 lipca na Blue Stage?

Skład otwiera Benny Benassi, za sprawą którego początek lat 2000 był złotą erą dla electro. To właśnie jego współpraca z Davidem Guettą sprawiła, że utwór “Satisfaction” zyskał drugie życie. Ogłoszony został także Kura, który jest jednym z najbardziej rozchwytywanych DJ-ów i producentów na całym świecie. Jak Spinnin Records, to oczywiście też Chapter & Verse, czyli jeden z najszybciej rozwijających się brytyjskich producentów na światowej scenie muzyki tanecznej i elektronicznej. W Kołobrzegu ponownie zagra także Tujamo, który łączy bezbłędnie housowy feeling z potężną energią EDM. Piątkowy drop artystów zamknął KSHMR producent z Kalifornii, który znany jest z unikalnego połączenia elektroniki z zachodnioazjatycką muzyką etniczną. To zdecydowanie jedna z najważniejszych postaci w świecie muzyki tanecznej, która od wielu lat jest w ścisłej czołówce. KSHMR stara się, aby zawsze każdy jego set był historią, połączeniem animacji i muzyki. Jego celem jest dostarczanie niepowtarzalnych doznań. To także jedna z największych postaci Sunrise Festival 2024! 

Przed nami noce pełne wakacyjnej atmosfery i muzyki elektronicznej!  Bilety na wydarzenie oraz cały Sunrise Festival są dostępne na stronie internetowej https://bilety.sunrisefestival.pl.

Sunrise Festival to jeden z największych festiwali w Europie Środkowo-Wschodniej. Jego historia sięga 2003 roku, gdy po raz pierwszy w kołobrzeskim amfiteatrze rozbrzmiały dźwięki muzyki house i trance. Od początku istnienia projektu festiwalowicze mogli usłyszeć największe gwiazdy muzyki klubowej. Z roku na rok organizatorzy stawiają sobie poprzeczkę coraz wyżej, by zaspokoić coraz to bardziej wymagające oczekiwania uczestników. Kolejne sceny, niespotykana nigdzie indziej scenografia, zapierające dech w piersiach nagłośnienie, spektakularne pokazy pirotechniczne i artyści z całego świata to znak rozpoznawczy Sunrise.

2 marca 2024