25 stycznia 2024 / NEWS


The History of Sunrise w wyjątkowej formule na 20-lecie Sunrise Festival!

Choć lata mijają, niektóre rzeczy pozostają niezmienne i tak z pewnością jest w tym przypadku. Sunrise Festival po raz kolejny ogłosiło jeden z ulubionych formatów kołobrzeskiego festiwalu– The History of Sunrise. Sprawdźcie czego możemy się spodziewać w lipcu!

Sunrise Festival niezaprzeczalnie powstał w czasach, kiedy muzyka klubowa, różniła się od tej, którą znamy obecnie. To właśnie w latach dwutysięcznych powstały legendarne klasyki i przeboje, które co roku słyszymy w Kołobrzegu. To nasze DNA, rozwijamy się, jesteśmy ciekawi nowych brzmień, ale przy tym pamiętamy, jak wyglądała nasza muzyczna droga i jesteśmy z niej dumni – komentuje DJ Kris założyciel Sunrise Festival. 

W tym roku w związku z 20-leciem festiwalu The History of Sunrise odbędzie się w jeszcze bardziej rozbudowanej formie oraz zostanie przeniesione na główną scenę, czyli Red Stage. Czego możemy oczekiwać? Jubileuszu jakiego jeszcze nie było! Na scenie obok legend i kultowych postaci pojawi się kilkudziesięcioosobowa orkiestra, która wykona znane i uwielbiane utwory festiwalowiczów. Co więcej, w ramach aukcji wspierającej Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, uczestnicy będą mogli zobaczyć, jak wygląda The History of Sunrise od strony backstage’u, poznać artystów, spotkać team produkcyjny, założyciela festiwalu – Krzysztofa Bartyzela, czy stanąć na Red Stage. – największej scenie festiwalu. Link do charytatywnej aukcji, która wkrótce dobiegnie końca, umieszczamy na końcu tekstu.

3 ogłoszenie Sunrise Festival otworzył producent muzyczny, DJ i autor tekstów – ATB, który niewątpliwie ma ogromny wpływ na muzykę elektroniczną EDM na całym świecie. W trakcie swojej kariery, która trwa blisko ponad dwie dekady, wydał ponad 10 albumów studyjnych. Na swoim koncie ma utwory uwielbiane na całym świecie – Ecstasy, Let U Go, What About Us, Move On i When It Ends It Starts Again.

Do line-upu dołączył także Marco V jedna z najznakomitszych gwiazd na firnamencie sceny klubowej. Jak sam mówi: „Próbuję udowodnić, że można stworzyć pogodną atmosferę z muzyką wysokiej jakości. Bez znaczenia czy to jest olbrzymie wydarzenie, takie jak Sensation, DanceValley, Global Gathering czy mała impreza w klubie to publiczność jest zawsze moim pierwszym niepokojem.” Nie zabraknie także jednej z najważniejszych postaci muzyki trance w Holandii jak i na całym świecie – Rob Van Den Beuken. Na koncie ma wiele utworów, które tygodniami utrzymywały się na szczytach list przebojów – Timeless, Endless, Goodbye czy Sunset. Jeśli dodać do tego fakt, że to właśnie on, jako producent, stoi za takimi wykonawcami jak The Mystery, Clokx, czy Floyd to z całą pewnością będzie kojarzony przez większość polskich klubowiczów.

Ogłoszenie The History of Sunrise zamyka nasza rodzima reprezentacja. Nominację za najlepszy zeszłoroczny set, który poruszył serca wszystkich festiwalowiczów otrzymuje DJ Rachela. Jest to jedyny dj z zeszłorocznego The History of Sunrise, który pojawi się również w lipcu w Kołobrzegu. W tym roku do składu projektu dołączą także przedstawiciele poznańskiej sceny elektronicznej – Bartes, Gregory, KC, Jay Bae, a także DJ Tiddey który powraca po blisko 15 latach na Sunrise Festival. W Kołobrzegu zagrają także DJ Kris i DJ Maiqel, który jest współautorem legendarnego hymnu after party Sunrise. Last but not least – DJ V_Valdi, który wywarł ogromny wpływ muzyczny na samym DJ Krisie. Przed nami noc pełna pięknych wspomnień i muzyki, która tworzyła historię Sunrise Festival.

Przed nami noc pełna pięknych wspomnień i muzyki, która gra w sercach klubowiczów w całej Polsce. Bilety na wydarzenie oraz cały Sunrise Festival są dostępne na stronie internetowej https://bilety.sunrisefestival.pl.

Link do aukcji wspierającej WOŚP: https://bit.ly/3SqWmRl

Do tej pory na Sunrise Festival 2024 został ogłoszony m.in. Armin Van Buuren, Boris Brejcha, Fast Boy, Fedde Le Grand, Harris & Ford, W&W.

Sunrise Festival to jeden z największych festiwali w Europie Środkowo-Wschodniej. Jego historia sięga 2003 roku, gdy po raz pierwszy w kołobrzeskim amfiteatrze rozbrzmiały dźwięki muzyki house i trance. Od początku istnienia projektu festiwalowicze mogli usłyszeć największe gwiazdy muzyki klubowej. Z roku na rok organizatorzy stawiają sobie poprzeczkę coraz wyżej, by zaspokoić coraz to bardziej wymagające oczekiwania uczestników. Kolejne sceny, niespotykana nigdzie indziej scenografia, zapierające dech w piersiach nagłośnienie, spektakularne pokazy pirotechniczne i artyści z całego świata to znak rozpoznawczy Sunrise.

25 stycznia 2024